« Tagasi

Tarvastusse rajatakse tammepark

     Läheneva Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ja Tarvastu valla 150. aastapäeva tähistamiseks ning ajalukku jäädvustamiseks rajame kõik koos Tarvastu kalmistu kinnistule Tarvastu tammepargi. Tarvastu tammepargi eskiisprojekti järgi on võimalik kõigil soovijail (vallakodanikel, peredel, töökollektiividel, külaseltsidel, sõpruskondadel jne) parki tammepuid istutada.

Tammeparki istutatakse ainult tammesid ja istutuskohti on välja pakkuda 68. Kõik soovid registreerib 29. septembrini valla arendusspetsialist Ilona Tiigi ( tel 4351822; e-post ilona.tiigi@tarvastu.ee ). Tammepark avatakse ja esimesed puud istutatakse 30. septembril 2017 kell 18.30 algaval valla tähtüritusel. Selleks ajaks registreeritud istutuskohtades on valmis puuritud augud. Kohapeal on olemas kastmisvõimalus. Parem oleks kaasa võtta oma labidas.

Iga soovija soetab sobiva istiku ise. Pakume ühe võimalusena välja Florease aiandi (Musta tee 22a; Viljandi; tel 43 35422; e-post: aire@aiand.ee ).

Floreas pakub hetkel tammeistikuid järgmises valikus:

Harilik tamm – kõrgus 1,70-1,80m – 25€

Püramiidtamm – kõrgus 2m – 45€

Punane tamm(lehed muudavad värvi peale esimesi öökülmi) – kõrgus üle 2m – 40 -45€

Timuki tamm (lehed muutuvad punaseks jaanipäeva paiku) – kõrgus 1,5m – 60€

Istutatav puu on võimalik ja soovitav tähistada nimetahvliga. Nii on aastaid hiljemgi endal ja teistel teada, kes pargi rajamisel osalesid ja kust leida oma puud. Nimetahvel on ka garantiiks, et puu hävimisel oleks võimalik teatada istutajatele ja  uus asemele istutada.

  Kalev Pehme on valmis tellimusi vastu võtma 20x20x 3 cm suuruses maapinnale paigaldatavatele  tahvlitele, kuhu on graveeritud puu nimi, aastaarv ja  istutaja nimi. Nimetahvli maksumus saab olema 40€.