« Tagasi

Viljandimaa Aasta Sotsiaaltöötaja tiitli sai Ly Kirt

24. märtsil tähistati Viljandis maakondlikult rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva ja tunnustati esitatud nominente. Viljandimaa Aasta Sotsiaaltöötaja 2016 tiitli sai  Ly Kirt  ning Viljandi maavanem Erich Palm tunnustas teda  tänukirja ning nimelise vaasiga.

Ly Kirt on alates 1992. aasta oktoobrist juhtinud Kärstna Hooldekodu ja alates 1993. aastast Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja asutajaliige ning aktiivne osaleja nõukoja töös. Lisaks on ta 1993.a alates olnud Tarvastu vallavolikogu liige ning aastatel 2004-2005 ja 2009 vallavolikogu esimees. Ly Kirt on Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni liige.

Lisaks tunnustas maavanem lilledega Viljandimaa Aasta Sotsiaaltöötaja 2016  nominenti Lea Ibrust, kes on Võhma linnavalitsuse hoolekandespetsilist, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni poolt valitud Aasta hoolekandeasutuse juht 2016 Merike Sihti, kes on OÜ Avitar Viiratsi Hoolekandekeskuse juhataja ja Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni Aasta sotsiaaltöötaja 2016 nominenti Eveli Lilleoja, kes on Võhma linnavalitsuse sotsiaalnõunik.

Sotsiaaltöötajaid üllatas ja tunnustas südamega tehtud töö eest suure ja maitsva tordiga riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees  Helmen Kütt.

2016. aastal oli  maavanema poolt määratud valdkondlikuks prioriteediks väljaspool kodu osutatava  üldhooldusteenuse osutamisega seotud töötajad või valdkondlikud spetsialistid.

Alates 2009. aastast tähistatakse Eestis märtsikuu kolmandal teisipäeval rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva. Sel aastal korraldas Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon  piduliku sotsiaaltöö päeva tähistamise  Narvas, Tartu Ülikooli Narva kolledžis, ka Viljandimaa sotsiaalvaldkonna töötajad olid  sinna oodatud.