Uudised ja teated

Estover Piimatööstus pakub tööd Rannu vallas

20.05.2016

Estover Piimatööstus OÜ on suurim Eesti siseturule juustu tootev ettevõte, kelle tehtud juustu sööb peaaegu iga teine eestimaalane. Lisaks toodetakse ka ricotta-kohupiima ja võid. Ettevõte kuulub kontserni United Estover Group OÜ, mis tegeleb piim...  Loe edasi »

Tarvastu vald

Tarvastu vald on nii pindalalt kui rahvaarvult Viljandi ja Suure-Jaani

valla järel suuruselt kolmas omavalitsus Viljandimaal. Tarvastu vald paikneb maakonna kaguosas Sakala kõrgustiku maalilistel aladel. Valla keskus asub Mustlas, mis paikneb Viljandi-Rõngu maantee 25.kilomeetril. Teised peamised keskused on Kärstna, Suislepa, Väluste ja Soe küla.
Valla pindala on 409 km2, elanike arv on (01.09.2014 seisuga 3509). Valla idaosas asub Eesti suurim siseveekogu - Võrtsjärv. 39% valla pindalast on kaetud metsaga.
Tarvastu vallas asub 2 kooli -  Tarvastu Gümnaasium koos Suislepa õppekohaga ja Ämmuste Kool. Tarvastu Gümnaasiumi juures tegutseb Tarvastu Muusika- ja Kunstikool. Lasteaiarühmad on Mustlas, Suislepas, Soel ja Kärstnas. Mustlas paikneb Eesti vanim rahvaraamatukogu (1860), haruraamatukogud on Kärstnas, Suislepas ja Välustes. Mustlas on rahvamaja, Soel külamaja ja Kärstnas kultuuriait.
Valla juhtimine on aktiivne, väliskoostööd tehakse nii sotsiaal- kui haridustöö vallas.

Vaateid

Tarvastu valla statistika

Rahvaarv 3388 (01.02.2016)
Pindala 409,00 km²
Suurim asula Mustla (821)
Koole 2
Lasteaedu 2
Külasid 36
Huvikoole 1